Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 11:35 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı

Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı
Kitap Adı
:
Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı
Barkod
:
9789750163111
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
195
Boyut
:
23-33
Kapak Türü
:
Ciltli
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
680
Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı özeti
Çiçek ressamlığı ile ilgili kitaplar genellikle ya belli dönemler ya da bellli yörelerle sınırlandırılır. Bu kitapta amaç çiçek resimlerini kronolojik sıraya göre tanıtmak ve böylece farklı yörelerin aynı çağdaki örneklerini biraraya getirerek bir karşılaştırma yapmaktır. En erken örnek 4.yüzyıldaki Dioskorides yazmasında tıbbi bitkiler arasında yer alan güzel gül fidanıdır. Aradıkça, hiç umulmadık ressamların hiç umulmayan ustalıkla çiçek resimleri yaptıkları görülür. Örnekler ülke seçmeden sıralandığında ise, aynı dönemde birbirinden çok uzak ülkelerdeki farklı ya da ortak gelişmeyi saptamak ilginç olur. Bu kitabı inceleyenler bazı konularda adeta şaşıracaktır. Örneğin Picasso gibi bir ustanın elinde iki renk pastelle ve üç - dört çizgiyle güzel bir karanfilin ortaya çıkmasını gördüğümüzde olduğu gibi.
"Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı" kitabı
Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı isimli kitabının özetini ve Yıldız Demiriz yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Yüzyıllar Boyunca Çiçek Ressamlığı kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Yıldız Demiriz isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.