Takip edin :
Güncelleme : 19.9.2020 09:40 - Cumartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler
Kitap Adı
:
Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler
Barkod
:
9789759402587
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
0
Boyut
:
240-340
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
390
Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler özeti
Aşırı stilize dekoratif örneklerden, çok naturalist ve realist olanlara kadar her şekliyle Türk sanatının hemen hemen her dalında uygulama alanı bulan çiçekler, maalesef yeterli şekilde incelenmiş ve yayınlanlanmış değildir.Kitap sanatımız dışındaki örneklerde de çiçek konusunu başlıbaşına değerlendiren araştırma yok gibidir.. Çiçek ressmaları ve çiçek resimleri ile ilğili kataloğ ve bibliyograflar bile anıtsal denebilecek yayınlara konu olmuştur.Yayınlarımızın yetersizliği yüzünden bu alanda da kendimizi tanıtamadığımız görülüyor. Bütün dünyadaki çiçek ressamlığını konu alan yayınlarda bile Osmanlı eserlerinden birkaç kelimeyle haydi haydi bir iki paragrafla söz edilmektedir. Osmanlı çiçekçiliği ve osmanlı sanatında çiçek konusundaki dökümantasyonaçığınınkısa zamanda kapanacağını ümit etmek isterim
"Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler" kitabı
Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler isimli kitabının özetini ve Yıldız Demiriz yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Yıldız Demiriz isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.