Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 12:26 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ

OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ
Kitap Adı
:
OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ
Barkod
:
9789750163135
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
88
Boyut
:
21-29
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
804
OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ özeti
Bu konuda çalışmaya başladığımda öncelikle çiçek, çiçekçilik ve bahçıvanlıkla ilgili yazma eserlerin metinlerini okudum. O dönemde fotokopi bulunmadığından kütüphanelerden aldığım mikrofilmleri fotoğraf olarak bastırdım. Bundan sonra sıra metinleri okumaya gelmişti, en eziyetli iş bu oldu. Okunacak metinler özenle yazılmış kitaplar değil, yazarı tarafından kendi elyazısı ile yazılmıştı. Önce yazarın elyazısına alışmak gerekiyordu. Daha sonra sıra konunun özel terimlerini tanımaya geliyordu. Özenli yazmalarda çok kere harekeler de bulunduğundan okumak çok daha kolay oluyordu. Bu aşamayı da atlattıktan sonra iş kolaylaşmaya başlıyordu. Öyle ki metinleri okumama yardımcı olan Hüsamettin Aksudan önce sökebiliyordum özel terimleri. Okuma işi bittikten sonra sıra bilgisayarda yazmaya gelmişti. Burada artık iş kolaylamıştı. Artık bütün bilgi elimin altındaydı. Alfabetik sıraya dizmek, yetiştiricilerin hangisinin hanfi çiçeği yetiştirdiğini saptamak gibi işler yapılacaktı. Alışverişimizi yapmıştık, artık sıra yemeğimizi pişirmeye gelmişti
"OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ" kitabı
OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ isimli kitabının özetini ve Yıldız Demiriz yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. OSMANLI ÇİÇEK YETİŞTİRİCİLİĞİ kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Yıldız Demiriz isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.