Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 12:57 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Yöneticiler için Buda

Yöneticiler için Buda
Kitap Adı
:
Yöneticiler için Buda
Barkod
:
9789753226622
Basım Tarihi
:
2012-8
Sayfa
:
88
Boyut
:
120-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
657
Yöneticiler için Buda özeti
Yöneticiler için felsefe: Budanın öğretileri iş dünyasında... Budanın ve Budizmin M.Ö 6. yüzyıla uzanan öğretileri, hayatın her alanında uygulanabilecek tavsiyeler olarak görülebilir... Ve buna iş dünyası da dahildir. Çokuluslu bir şirketin Almanyadaki üst düzey yöneticilerinden biri olan Peter Ziegel de, konumunun getirdiği kaostan kurtulmanın yolunu, iş için gittiği Çinde bir Budist tapınağında bulur. Böylelikle Çin, ona göre uzlaşılması zor bir pazar olmaktan çıkıp, bir bilgelik ve farkındalık sığınağına dönüşür. Garip bir tesadüf eseri girdiği o tapınakta Ziegelin karşısına çıkan bilge rahip, iş dünyasında huzura erişmenin üç temel ilkesi olduğunu, özlü sözlerle ve bilgelik hikâyeleriyle anlatır. Yoğun iş yaşantısında kişiyi robotlaşmaktan kurtaracak bu ilkelerin özünde, söylemesi kolay fakat uygulaması zor "saygı" yatmaktadır. Ziegel, bu öğretileri kafasına yazsa da, pratiğe dökmekte zorlandığını fark ettiğinde kendini tekrar rahibin karşısında bulacaktır.
"Werner Schwanfelder" diğer kitapları
"Yöneticiler için Buda" kitabı
Yöneticiler için Buda isimli kitabının özetini ve Werner Schwanfelder yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Yöneticiler için Buda kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Werner Schwanfelder isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.