Takip edin :
Güncelleme : 16.9.2019 16:07 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu?

Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu?
Kitap Adı
:
Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu?
Barkod
:
9789944109222
Basım Tarihi
:
2011-12
Sayfa
:
187
Boyut
:
145-205
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
642
Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu? özeti
Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği, Afrika kuruluşları, Arap dünyası, Doğu Avrupa ülkeleri, Sovyet-Rus Bilimler Akademisi ve Güney Asya başkentleri gibi birbirinden farklı dış çevreler Prof. Dr. Türkkaya Ataövü ırk ayrımı, Filistin, Balkan azınlıkları, Rus tarihi, Keşmir ya da uluslararası terör gibi başka başka konuların, ona verdikleri akademik ödüller ve madalyalann da kanıtladığı gibi, önde gelen uzmanı olarak tanırlar. Ancak, kimi Türk çevreleri bu araştırmacı, yazar ve eylemciyi "Ermeni sorunu"nun uluslararası düzeyde en önde gelen uzmanı olarak bilirler. 1984 ve 1985teki iki Paris davasına konuyu iyi bilen "otorite tanığı" sıfatıyla katılmış, BMin Cenevre merkezinde bu konuya ayrılan özel toplantılara tek Türk olarak kabul edilmiş, dört Avrupa Parlâmentosu oturumunda görev yapmış, özellikle Londra ve New York gibi kentlerin radyo ve televizyonlarında bu konuda açıklamaları olmuştur. Ermeni-Türk ilişkilerine 1980den önce başlamış olan Prof. Ataövün yabancı dillerde yetmişi aşkın kitap/kitapçığı vardır. Son (2006) iki kitabı New Yorkta yayınlanmıştır. Aynı konuda yurtdışındaki dergi ve gazetelerde 44 yazısı basılmıştır.
"Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu?" kitabı
Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu? isimli kitabının özetini ve Türkkaya Ataöv yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu? kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Türkkaya Ataöv isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.