Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 12:48 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

The Museum of Turkish and Islamic Arts

The Museum of Turkish and Islamic Arts
Kitap Adı
:
The Museum of Turkish and Islamic Arts
Barkod
:
9781935295020
Basım Tarihi
:
2009-12
Sayfa
:
373
Boyut
:
275-325
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
İngilizce
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
765
The Museum of Turkish and Islamic Arts özeti
Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Türk ve İslam sanatı eserlerini kapsayan ilk Türk müzesidir ve aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu Döneminde açılan son müze olma özelliğini taşır. Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonları, her şeyden önce İslam tarihinin en önemli dini yapılarından toplandığı için büyük bir çeşitlilik göstermektedir. İslam sanatının, Emevilerden Osmanlı Dönemine uzanan görkemli yapıtlarını, inanılmaz bir zenginlikte barındıran koleksiyon, ayrıca bu eserlerin vakıf kayıtları nedeniyle de eşsiz bir belge değeri taşımaktadır. Kitapta; Türk İslam Eserleri Müzesinin dünyada bir benzeri olmayan zengin koleksiyonunda yer alan Emevi, Abbasi, Fatımi, Büyük Selçuklu, Zengi, Eyyubi, Kuzey Afrika ve İspanya Müslüman Devletleri, Artuklu, Anadolu Selçukluları, Anadolu Beylikleri, Memluk, İlhanlı, Timurlu, Türkmen, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Osmanlı, Safevi, Kaçar Dönemi ve Anadolu etnografyasına ait eserler kronolojik olarak incelenmiş ve dönemlerdeki önemli olaylar anlaşılır bir dille açık olarak yazılmıştır.İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesinde Müze Müdürü olarak görev yapan, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çok sayıda kazı ve araştırmalarda bulunan ve bu çalışmaları kitap veya makale şeklinde yayınlanan Yazar Seracettin Şahin , 2007 yılında, Polonya Cumhurbaşkanı tarafından verilen Üstün Başarı Liyakat Madalyası ( Devlet Nişanı) ödülünü almıştır.
"The Museum of Turkish and Islamic Arts" kitabı
The Museum of Turkish and Islamic Arts isimli kitabının özetini ve Seracettin Şahin yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. The Museum of Turkish and Islamic Arts kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Seracettin Şahin isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.