Takip edin :
Güncelleme : 16.9.2019 16:07 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Diyarbekir Kimin Yurdu? Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi

Diyarbekir Kimin Yurdu?  Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi
Kitap Adı
:
Diyarbekir Kimin Yurdu? Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi
Barkod
:
9789944109888
Basım Tarihi
:
2010-12
Sayfa
:
128
Boyut
:
115-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
547
Diyarbekir Kimin Yurdu? Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi özeti
Kürt bölücülüğü yıllardır Türk kimliğinin dışında ayrı bir Kürt kimliği yaratmaya çalışıyor. Oluşturulmak istenen bu kimliğe kanıt olarak da tamamen uydurma ve kurmaca Kürt tarih tezleri gösteriliyor. Elinizdeki kitap Üşümezsoyun Kürt bölücülüğünün bu tarih ve kimlik yaratma çabalarına karşı yürütütğü mücadelenin bir sonucu ve uzun yıllar süren araştırma ve okumaların bir ürünüdür. Üşümezsoyun yazılarında Kürt tarihinin dayandığı tüm önemli metinlerin eleştirisini bulacaksınız. Üşümezsoy, Kürt tarihiyle ilgili çarpıtmaları bir bir yanıtlamakla kalmıyor, bunların aslında birer emperyalist propaganda olduğunu da ortaya koyuyor. Diyarbakır Kürtlerin başkenti mi Türk yurdu mu? Kurtuluş Savaşı Kürtlerle birlikte mi verildi? Malazgirtte Kürtler Türklerle birlikte mi savaştı? Şerefhanın kitabı Şerefnamede anlatılanlar Kürtlerin tarihi mi Türklerin tarihi mi? Selahattin Eyyübi Kürt müydü? Alevi Türkmenler nasıl Kürtleştirildi? Türk - Kürt kardeşliği propagandası bir tuzak mı? Kürt kimliği gerçekten bir etnik kimlik mi yoksa politik bir kimlik mi?
"Diyarbekir Kimin Yurdu? Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi" kitabı
Diyarbekir Kimin Yurdu? Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi isimli kitabının özetini ve Şener Üşümezsoy yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Diyarbekir Kimin Yurdu? Kürt Tarih Tezlerinin Eleştirisi kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Şener Üşümezsoy isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.