Takip edin :
Güncelleme : 28.5.2018 02:01 - Pazartesi
Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Kurana Giriş

Kurana Giriş
Kitap Adı
:
Kurana Giriş
Barkod
:
9786058800373
Basım Tarihi
:
2011
Sayfa
:
240
Boyut
:
140-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
716
Kurana Giriş özeti
Kuran-ı Kerimde her ne okuyorsanız, onun inmiş olduğu 10 bin kişilik Mekkede, 10 bin kişilik Medinede, nüfusu 10ar bindi bunların, Anadoluda birer kasaba gibi yani, Kuran sonuçta bir kasabaya inmiştir. Bir kasabaya iniyor ama nasıl oluyor da bütün insanlığa sesleniyor? Bir kasabaya inen kitap nasıl bütün insanlığın, bütün çağların yol göstericisi olabilir, bunu nasıl başarıyor? Bunu, seçtiği konuların evrensel, klasik, her zamanda ve her mekanda devam edecek konular olması ile başarıyor. Bunu iyi anlamamız lazım. Aksi halde Kuranı inmiş olduğu çağa ve inmiş olduğu mekana gömeriz. Mekke ve Medineyi, 7.yyı ve Orta Arabistanı ilgilendiren bir kitap haline dönüşür.
"Kurana Giriş" kitabı
Kurana Giriş isimli kitabının özetini ve Recep İhsan Eliaçık yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Kurana Giriş kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Recep İhsan Eliaçık isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.
x