Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 12:09 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Apaçi Gençlik

Apaçi Gençlik
Kitap Adı
:
Apaçi Gençlik
Barkod
:
9789944105446
Basım Tarihi
:
2013-5
Sayfa
:
430
Boyut
:
140-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
1006
Apaçi Gençlik özeti
Bu kitap son yıllarda adından çokça bahsedilen, kimi zaman horlanan, ağır hakaretlere maruz kalan, pek çok kez dışlayıcı ifadeler ve alayvari cümlelerle tanımlanan bir gençlik akımının, ApaçiGençlikin gerçek hikâyesine ışık tutmaktadır. Kimilerine göre ıslak odunla dövülmeleri gereken, kimilerince modifiye kıro, maganda, zonta, hırbo sayılan, genellikle varoş ve yoksul çocuklar diye anılan, adları tacizciye çıkmış, rengârenk kıyafetleri, çoğu zaman havaya dikilmiş saçları, façaları ve dövmeleri ile kimdir bu gençler? Nerelidirler, ne yer ne içerler, niye okuldan atılırlar, hangi işlerde çalışırlar, işyerinde neden tacize uğrarlar ya da neden taciz ederler, nasıl eğlenir, en çok hangi mekânlara takılırlar, arabaları neden Şahin-Doğandır, façalı kolları ile ne anlatmak isterler, aileleri ile araları nasıldır, Polisle araları neden bozuktur, niçin kavga eder ve kavgalarında hangi aletleri kullanırlar, hangi partiye oy verir, hangi siyasi lideri severler, uyuşturucu maddeler ile araları nasıldır, neden argoyu çok kullanılar, Allah ve Peygamber dendiğinde ne derler, kendi aralarındaki dayanışmanın boyutları ne düzeydedir, Devlete bakışları nasıldır, kendilerine apaçi diyenler hakkında ne düşünürler? Bu ve daha pek çok sorunun cevabını bizzat apaçiler ve onlara apaçi diyenlerin anlatımlarıyla kitabın sayfaları arasında bulacaksınız. Türkiyede gençlik araştırmaları alanında yeni bir sayfa aralayan bu çalışmayı daha iyi anlamak için buyurun Apaçi Gençlik ile tanışmaya
"Ömer Miraç Yaman" diğer kitapları
"Apaçi Gençlik" kitabı
Apaçi Gençlik isimli kitabının özetini ve Ömer Miraç Yaman yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Apaçi Gençlik kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Ömer Miraç Yaman isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.