Takip edin :
Güncelleme : 16.9.2019 16:07 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images

1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images
Kitap Adı
:
1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images
Barkod
:
9789750403286
Basım Tarihi
:
2005-10
Sayfa
:
390
Boyut
:
145-165
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
641
1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images özeti
"Haklı olan güçlüdür. Sovyetler Birliğinde glasnost ve perestroyka. Afrikadan AIDS. Afrikaya yardım. Çernobil faciası, gelişen çevre duyarlılığı, eşcinsellere özgürlük. Televizyonda izlenen savaşlar devri. TVde sabun köpüğü diziler ve seri katiller. Bir film senaryosunda olduğu gibi, 20. yüzyılın sonu yaklaştığında dünya iyiden iyiye kritik bir noktaya gelmişti. Zenginle yoksul, iktidarla halk, işgücü ile sermaye arasındaki gerginlik iyice arttı. İşsizlik, milyonlarca insan için geçici bir durum olmaktan çıkıp sosyal bir olgu halini aldı. Demokrasi hükümetlerin temeli değil, aracı olmaya başladı. Komünist rejimde eksik olan kişisel özgürlük, sistemin sunduğu güvenceden daha fazla önem kazandı; glasnost ve perestroyka gündeme geldi. Piyasada yeni birileri vardı. Seksenlerin Parlak Genç Kadroları yuppieler ortaya çıktı; kibirli, hırslı, çalışkan ama uzağı göremeyen. İlk kadın astronotlar göreve başladı. Jeep geri geldi. Hayalet uçağın tanıtımı yapıldı. Güneş enerjisiyle çalışan bir uçak Manşı geçti. Petrol fazlası, yiyecek kıtlığı vardı. En korkunç örnekleri Çernobil ve Bhopalda yaşanan çevre kirliliği başroldeydi. Televizyonda izlenen savaşlar devri başladı. Şanslı azınlık için dünya dev bir oyun bahçesi haline geldi. Fakat büyük çoğunluk için sefalet ve yoksulluktan kaçış anları çok kısaydı ve umut çölde açan bir çiçekti."
"1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images" kitabı
1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images isimli kitabının özetini ve Nick Yapp yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. 1980ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Nick Yapp isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.