Takip edin :
Güncelleme : 16.9.2019 16:08 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images

1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images
Kitap Adı
:
1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images
Barkod
:
9789750403262
Basım Tarihi
:
2005-10
Sayfa
:
390
Boyut
:
145-165
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
647
1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images özeti
"Beyruttan Belfasta, Kıbrıstan Sowetoya, Münihten Mogadişuya terör ve şiddet. Ayetullah Humeyni, Sahtekar Nixon, General Amin, Pol Pot. Genç Michael Jackson ve yaşlanan Elvis Presley. Kameraların sessiz tanıklığıyla ortaya çıkan çarpıcı gerçekler. Yetmişler uzlaşma dönemi değildi; her şey ve herkes bir kutupta yer alıyordu. Vietnemda savaş bitti, ama Kamboçya, Lübnan, Ortadoğu, Kıbrıs, Zimbvabve gibi başka ülkelerde patlak verdi. Yetmişler olağanüstü kadınlar ve süpermenler dönemiydi. Kadınlar cephesinde genç Margaret Thatcher, siyah militan Angela Davis ve feminist hareket; testosteron cephesinde Ho Şi Minh, Sylvester Stallone, Muhammed Ali, Ayetullah Humeyni vardı. Yetmişlerde her şey sorundu sanki. İnsanlar bir sabah kalktıklarında gezegenlerinin kirlendiğini, çevrenin büyük bir tehdit altında olduğunu öğreniyordu. Yiyeceklerimiz, denize döktüğümüz atıklar, havaya saldığımız gazlar birden önemli konular oldu. Bunlar yeni sorunlardı ama bitmeyen sorunlar da vardı. Londra, Güney Afrika, Etiyopya, İran ve Kuzey İrlandada ırkçılık ve dinsel bağnazlık çirkin ve öfkeli başını kaldırmaya devam ediyordu. İnsanlar cinsiyet değiştirmeye, en azından görünür cinsiyetlerini değiştirmeye başladı. Kadın hakları, eşcinsel hakları, etnik haklar ve hayvan hakları kavramları ortaya atıldı ve birçok insan bunları kabul etmekte zorlandı. Ay böcekleri, gökyüzü fotoğrafları, Mars fotoğrafları, Kuzey Denizi petrolü, tüp bebekler ortaya çıktı."
"1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images" kitabı
1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images isimli kitabının özetini ve Nick Yapp yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. 1970ler - Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi Getty Images kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Nick Yapp isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.