Takip edin :
Güncelleme : 19.9.2020 07:54 - Cumartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Anadolu Halk Resimleri

Anadolu Halk Resimleri
Kitap Adı
:
Anadolu Halk Resimleri
Barkod
:
9786054322282
Basım Tarihi
:
2010-8
Sayfa
:
268
Boyut
:
165-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
328
Anadolu Halk Resimleri özeti
Malik Aksel! Halk resimlerine her zaman başka bir gözle baktı. İlk bakanlardan, içeriden bakanlardan birisiydi. Seyfelmülûk, onun karşılaştığı ilk resimli halk kitabıydı. Ardından Köroğlu, Ferhat ile Şirin ve diğerleri geldi Bu buluşma, zamanla ondaki tutkuyu ateşledi. Bir ressamdı o. İçinden çıkıp geldiği halkın resimlerine ve renklerine yöneldi. Onun seçtiği ve hakkında yazdığı her resimde sadece halkın duyuş zenginliği değil ruh macerası da vardır. Hikâyeden resme, oradan da kendi kırık fakat asil çizgimize bakışımız için eşsiz bir şaheser: Anadolu Halk Resimleri
"Anadolu Halk Resimleri" kitabı
Anadolu Halk Resimleri isimli kitabının özetini ve Malik Aksel yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Anadolu Halk Resimleri kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Malik Aksel isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.