Takip edin :
Güncelleme : 19.9.2020 09:54 - Cumartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Mühür ve Mühürcülük Sanatımız (Üzerine Derlemeler)

Mühür ve Mühürcülük Sanatımız  (Üzerine Derlemeler)
Kitap Adı
:
Mühür ve Mühürcülük Sanatımız (Üzerine Derlemeler)
Barkod
:
9789757582199
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
0
Boyut
:
Kapak Türü
:
Kağıt Türü
:
Dil
:
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
405
Mühür ve Mühürcülük Sanatımız (Üzerine Derlemeler) özeti
Mühürler... Her biri yaşamış, çoğu bu dünyadan göçmüş birer şahsın rumuzu. Öyle zarif, öyle sanat dolu ki. O akik taşları hangi şartlarda nerelerden çıkarılıp getirildi, kesildi, biçim verildi, o ünlü hattatlar o iç içe geçen yazıları o zerafetle nasıl hazırladılar, o kazıyıcılar hangi şartlarda o şaheserleri yarattı O zarif hanımlar, beyler güzel keselerde onları nasıl muhafaza ettiler Baktıkça her birine ayrı ayrı hayranlık duyuyorum. 1 cm içine bunca isim, veya manalı birer beyit oturtabilmek... Arap harflerini bu kadar güzel ve maharetle kullanma... Şimdi ise bu sert taşları eli titremeden sabırlı kazacak ne ustalar var, ne de bu harfleri istif edebilecekler. Yeni yazıyla bu denli oynanamaz. Bu sanat yeni yazıya geçmemizle ve de okuma yazma oranının artmasıyla güncelliğini yitire yitire ortadan kalktı. Ancak bugün bizler eski sanatımızı inkar etmemeli ve onların kıymetini bilerek sahip çıkmak zorundayız. Yaşım bunları okumama imkan vermiyor, ancak sanat harikası olarak seyretmeme, onlara temas etmeme kimse mani olamaz. Resimlerini örnek olarak vermeye çalıştığım mühürlerin yanında muhakkak ki, daha güzelleri daha kıymetlileri vardır. Ben ancak bunları bulabildim ve bu birbirinden güzel mini mini şeyleri, bu sanattan zevk alanlarla paylaşmak istedim. 87 yaşlarında bulunan babam Affan Egemen´in yardımları ile okunabilenleri bu şekilde sergilemek istedim. Bunlar bizim geçmiş kültürümüzün parçalarından sadece biri. Her biri bir sabır ve sanat eseri... (Sunuş´tan)
"Fatma Egemen Engin" diğer kitapları
"Mühür ve Mühürcülük Sanatımız (Üzerine Derlemeler)" kitabı
Mühür ve Mühürcülük Sanatımız (Üzerine Derlemeler) isimli kitabının özetini ve Fatma Egemen Engin yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Mühür ve Mühürcülük Sanatımız (Üzerine Derlemeler) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Fatma Egemen Engin isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.