Takip edin :
Güncelleme : 16.9.2019 16:06 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2

Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2
Kitap Adı
:
Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2
Barkod
:
9789755915948
Basım Tarihi
:
2013-4
Sayfa
:
373
Boyut
:
135-215
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
523
Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2 özeti
Kitap, Kürt sorununun ikinci kez gündeme girdiği süreci belgelerin ve bilimsel değerlendirmelerin ışığında irdelemektedir. Kitapta başlıca şu sorulara cevap aranmaktadır: 1960larda Kürt hareketi neden ve nasıl tekrar canlandı? Kürt hareketi nasıl bir örgütsel ve ideolojik süreçten geçti? Kürt sorununun ikinci kez uluslar arası gündeme girmesine yol açan iç ve dış dinamikler nelerdi? Başta PKK olmak üzere Kürt örgütleri yurt dışında nerelerde, nasıl örgütlendiler, ne gibi etkinliklerde bulundular? Küresel ver bölgesel güçler Türkiyedeki Kürt sorununa nasıl yaklaştılar? Terörü ve Teröristleri desteklediler mi? Kürt sorunu Türkiyenin ikili ilişkilerini nasıl etkiledi? Uluslar arası örgütlerde Kürt sorunu neden ve nasıl ele alındı? Buralarda neden Türkiye aleyhine kararalar alındı? Gelişmeler karşısında Türkiye neler yaptı?
"Erol Kurubaş" diğer kitapları
"Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2" kitabı
Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2 isimli kitabının özetini ve Erol Kurubaş yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Kürt Sorununun Uluslararası Boyutu ve Türkiye Cilt 2 kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Erol Kurubaş isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.