Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 11:38 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma

Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma
Kitap Adı
:
Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma
Barkod
:
9786055412623
Basım Tarihi
:
2011-8
Sayfa
:
190
Boyut
:
140-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
701
Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma özeti
2005 yılında klasik ceza adaleti sistemimizde uzlaşma kurumu ve benzeri kurumlarla birlikte temel bir takım değişimler yaşanmıştır. Uzlaşma kurumu klasik cezalandırıcı adalet alışkanlıklarının değişmesini gerektiren ve bu adalet sistemi ile dokuları fazla uyuşmayan bir kurum olması nedenleriyle uygulayıcılar tarafından kabul görmemiştir. Oysa kurumun uygulayıcılar tarafından kabul görmesi halinde uzun vadede tıkanan ceza sistemimiz rahatlayacak, soruşturma aşamasında uzlaşmaya harcanan emek ile cezai uyuşmazlığın kovuşturma aşamasına taşınmaması ve hatta hukuk mahkemelerinin suçtan kaynaklı tazminata ilişkin davalara daha az mesai harcaması sağlanacaktır. Uzlaşma ile birlikte uyuşmazlığın tarafları arasında bir barış ortamı da sağlanacaktır. Bu sayede suç mağdurunun suç nedeniyle duyduğu elem ve kaygı hafifletilecektir. Klasik adalet sistemi ile sanığa gösterilen ilgi mağdura kanalize edilecek pasif durumdaki mağdur bu sistem ile muhakemenin önemli bir parçası haline gelecektir. Bu çalışma ile kuruma etkinlik ve işlerlik kazandırılması ve uygulayıcılara yol gösterilmesi amaçlanmıştır. Kitabımızın ikinci basısında ise Adalet Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu?nun hâkim ve Cumhuriyet savcılarına yönelik ortak projesi ile düzenlenen toplantılarda dile getirilen uygulamadaki bir takım sorunlara çözüm bulmaya çalışılmıştır. Ayrıca ilk basıda birbirine benzer içtihatlar elenmek suretiyle kitabımızın sadeleştirilmesi sağlanmıştır. Diğer taraftan Yargıtayın uzlaşma ile ilgili vermiş olduğu son tarihli kararları ile konu zenginliği sağlanmaya çalışılarak farklı bir persfektif yakalanmaya çalışılmıştır. (Önsözden)
"Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma" kitabı
Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma isimli kitabının özetini ve Ali İhsan İpek yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Mevzuatta Yapılan En Son Değişiklikler İle Ceza Muhakemesinde Uzlaşma kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Ali İhsan İpek isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.