Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 13:06 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Işıklama Tasarımı Gösteri Sanatlarında

Işıklama Tasarımı  Gösteri Sanatlarında
Kitap Adı
:
Işıklama Tasarımı Gösteri Sanatlarında
Barkod
:
1001133100759
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
240
Boyut
:
125-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
592
Işıklama Tasarımı Gösteri Sanatlarında özeti
Çağdaş uygulamalar ve teknolojinin gelişimi nedeniyle, günümüzde Sahne Işıklaması artık ön plana çıkmıştır. Işıklama salt elektrik tekniğinin uygulanması değildir. İlkelden bugüne değin varolagelen tiyatro olgusu içinde, gerek aydınlatma karartma, gerekse renkler yoluyla estetik verileri ortaya çıkarabilmek için ışıklamaya gereksinim vardır. Türkiyede özellikle tiyatro alanında yapılan, "Bir ışıklama tasarımcısının, kendinden sonra gelenlere bildiklerini öğretmesi" şeklindeki uygulama, günümüzde tiyatro eğitimi veren okulların açılmasıyla akademik bilinçli ve teknik bir düzeye ulaşmıştır. Bu kitapta, genel anlamda ışıklama tasarımının nasıl yapılacağı konusunda bilgiler ve uygulama biçimleri; başlangıç-gelişim-sonuç biçimlendirmesi içinde verilmiş ve örneklerle bu bilgilerin pekiştirilmesi yoluna gidilmiştir.
"Abdullah Uyan" diğer kitapları
"Işıklama Tasarımı Gösteri Sanatlarında" kitabı
Işıklama Tasarımı Gösteri Sanatlarında isimli kitabının özetini ve Abdullah Uyan yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Işıklama Tasarımı Gösteri Sanatlarında kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Abdullah Uyan isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.