Takip edin :
Güncelleme : 7.8.2020 11:43 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU
Kitap Adı
:
MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU
Barkod
:
9789753636209
Basım Tarihi
:
Sayfa
:
0
Boyut
:
Kapak Türü
:
Kağıt Türü
:
Dil
:
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
983
MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU özeti
... Müzeler, bir ülke zenginliğinin göstergeleri gibi sunulurlar ya, benim için müzeler, tıpkı kütüphaneler gibi, insanlığımızın insan oluşumuzun belleğidirler. Hiç mi hiç önemi yoktur benim için, müzenin parasal değerinin. Benim için onu değerli kılan, duvarlarda akıp giden insanlık serüvenidir, bir insanın serüvenidir. O serüvenin yaşanmışlığının kanıtıdır müzeler ve orada durdukları sürece de yaşatmayı sürdürürler. Müzeler nasıl bir bellekseler, nasıl yaşam kanıtıysalar, yaşatıyorlarsa bir kişinin, bir çağın, bir ülkenin insanlık kanıtını, müzeleri de yaşatanlar, o müzeler üzerine yazılmış kitaplar ya da müzelerin kataloglarıdır. Hem "duvarsız müzeler" değil midir kitaplar, Malrauxnun bundan nerdeyse kırk yıl önce söylediği gibi? Öyleyse, müzeden çıkarken aldığımız bir kitap, müzeyi taşıyacaktır evimize. Bir bakıma ayrılmamış olacağız o müzeden, kitap yanımızda durduğu sürece. Şimdi biliyorum ki, bundan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Resim ve Heykel Müzesinden çıkarken, artık o garip hüznü, o garip yoksunluk duygusunu hiç mi hiç duyumsamayacağım. Bileceğim ki Müze evimde, elimin altında.. Dilediğim saatte, açıp kapağını (duvarsız, kapısız) başlayabileceğim yeniden dolaşmaya... (Müzeyi Yaşamak... Müzeyi Yaşatmaktan...)
"MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU" kitabı
MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU isimli kitabının özetini ve yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ MÜZE RESİM KATALOĞU kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.