Takip edin :
Güncelleme : 19.9.2020 08:35 - Cumartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Discover Islamic Art in the Mediterranean

Discover Islamic Art in the Mediterranean
Kitap Adı
:
Discover Islamic Art in the Mediterranean
Barkod
:
9781874044635
Basım Tarihi
:
2007
Sayfa
:
272
Boyut
:
250-290
Kapak Türü
:
Ciltli
Kağıt Türü
:
Kuşe
Dil
:
İngilizce
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
250
Discover Islamic Art in the Mediterranean özeti
Bir Sınırlar Ötesi Müze yayını "Kitabın baş kahramanları büyüleyici sanat ve kültür miraslarıyla birlikte Akdenizdeki büyük İslam Hanedanlarıdır. Okuru, Hz. Muhammed Döneminden Osmanlı İmparatorluğunun sonuna kadar (1922) 13 asırlık bir tarih yolculuğuna çıkaracak 22 bölüm, Avrupa, kuzey Afrika ve Orta Doğudaki 14 ülkeden otuz dokuz akademisyen, müze ve kültür mirası uzmanları tarafından hazırlandı. Akdenizde İslam Sanatını Keşfedin, yalnızca tek bir tarihin değil, yaşayan halkların sayısı kadar tarihlerin var olduğu görüşümüzü paylaşan herkes için yazılmış ortak bir çalışmadır. Bu kitap ile tarihi, sanatı ve kültürü yorumlamaya ilişkin farklı bakış açıları sunarak İslamiyetin tarihsel açıdan daha doğru ve dolayısıyla daha özgün şekilde algılanmasına katkıda bulunmak amaçlandı." (Arka kapaktan).
"Discover Islamic Art in the Mediterranean" kitabı
Discover Islamic Art in the Mediterranean isimli kitabının özetini ve yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Discover Islamic Art in the Mediterranean kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.